Jūrkalnes Sv.Jāzepa Romas katoļu baznīca

object-info

Objekta apraksts

Jūrkalnes ciemata centrā atrodas Jūrkalnes dabas un atpūtas parks, kurā ietilpst Vēja sēta, “Zelta mopēda” atceres vieta, baznīcas ābeļdārzs un dabas takas uz pludmali. Šī zeme pieder Jūrkalnes Romas katoļu draudzei, kas apsaimnieko valsts nozīmes arhitektūras pieminekli – Jūrkalnes Sv. Jāzepa Romas katoļu baznīcu, kur regulāri notiek dievkalpojumi. Spēcīgās katoļu baznīcas ietekmes un citu tautu kultūras mijiedarbības rezultātā Suitu kultūras telpā, arī Jūrkalnes pagastā, ir izveidojusies un saglabājusies izcila kultūrvide un tās unikālā identitāte.

object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Projekta ietvaros atjaunota Jūrkalnes Romas katoļu draudzes baznīcas ēkas fasādes daļa, veikti fasādes izgaismošanas darbi un vasaras durvju montāža. Ierīkota videonovērošana, elektroniska apmeklētāju uzskaites sistēma, kā arī ierīkots informācijas stends ar informāciju par baznīcas vēsturi un suitu kultūras telpu.

Projekta kopējās izmaksas ir 37 887,33 eiro, no tām 28 660,20 eiro ir ERAF finansējums, un 9227,13 Jūrkalnes Romas katoļu draudzes finansējums.

Projektu īstenoja Jūrkalnes Romas katoļu draudze.

object-address

Adrese

“Straumes”Jūrkalne, Jūrkalnes pag., Ventspils novads, LV-3626 

object-work-hours

Darba laiks

1. jūnijs – 30. septembris katru dienu.

Svētdienu dievkalpojums reizi mēnesī un atsevišķi svētku dienās, kā arī mēneša 2. un 4. svētdienā Sv.Mise.

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Nav

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājām un personisko transportu, kā arī sabiedrisko transportu maršrutā Ventspils-Pāvilosta-Liepāja un Liepāja-Pāvilosta-Ventspils.

object-important-info

Svarīgi zināt

Baznīcas apmeklējumu lūgums pieteikt: Edvards Priedoliņš, 29618155

object-contacts

Kontaktinformācija

Edvards Priedoliņš

29618155

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Sensenos laikos pirmās divas baznīcas ieskalotas jūrā, tik neganti esot viļņi Jūrkalnes krastā. Toties šodien baznīca kā balta bāka pulcē katoļus, kas luteriskajā Kurzemē ir retums. Jūrkalnes baznīcu pat mēdz dēvēt par Kurzemes Aglonu, uz kuru augustā plūst ļaužu straumes. Aplūkojot baznīcu, pievērs vērību griestos iekārtajam buriniekam, kas simbolizē leģendu par kādu brīnumainu izglābšanos!

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3