Ventiņu-lībiešu gājēju un velosipēdu celiņš

object-info

Objekta apraksts

Tārgales pagasts ir iekļauts kultūrvēsturiskajā teritorijā „Lībiešu krasts” jeb Līvõd Rānda, kur vietējie iedzīvotāji saglabā senās tradīcijas. Ventspils novadu šķērso velomaršruti Eiro Velo 10 “Apkārt Baltijas jūrai” un Eiro Velo 13 “Dzelzs priekškars”. Abi Eiro Velo posmi ir lielisks veids, kā iepazīt dabas vērtības, kultūrvēsturisko mantojumu, cilvēkus un dzīvi šodien. Esošā Ventspils pilsētas Būšnieku ezera veloceliņa pagarināšana uzlabo Lībiešu krasta un dabas liegumu sasniedzamību, kā arī sniedz iespēju turpināt starptautiskā velomaršruta attīstību Baltijas jūras piekrastes teritorijā.

Apskates objekts pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ceļa segums ir līdzens, ar pietiekoši platu ietvi. Jāņem vērā, ka jāpārvar dzelzceļa sliedes.
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Projekta ietvaros izbūvēts 375 m garš un 3 m plats gājēju un velosipēdu celiņš ar asfalta segumu, uzstādītas 2 jaunas ceļa zīmes.

Projekta kopējās izmaksas ir 77 243,74 eiro, no tām 42 728,78 eiro ir ERAF finansējums, un 34 514,96 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Ventspils novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Tārgales pagasts, Ventspils novads (Orientieris: pie Būšnieku ezera stāvlaukuma)

object-work-hours

Darba laiks

24 h

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Nav

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Nokļūšana iespējama ar kājām un personisko transportu, pieejams stāvlaukums.

object-contacts

Kontaktinformācija

28624534

[email protected]

www.ventspilsnovads.lv

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Šis nav nekāds parastais celiņš – tā dzīlēs slēpjas svarīgs kabelis, kas savieno Starptautisko radioastronomijas centru Irbenē ar Ventspils Augstskolu. Pašu veloceliņu dikti iecienījuši vietējie velosipēdu, skrejriteņu un citu bezmotora braucamrīku mīļotāji, pievienojies viņiem un notver ātruma garšu arī tu! Starp citu, pavisam netālu atrodama dabas taka, kas ved apkārt Būšnieku ezeram!

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3