Šlokenbekas muižas ansamblis

object-info

Objekta apraksts

Šlokenbekas muižas ansamblis ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis – viens no retajiem nocietinātas viduslaiku muižas paraugiem Baltijā un vienīgais Latvijā, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Muižas aizsākumi meklējami 15. gadsimta beigās, par tās celšanas laiku uzskata 1484. gadu. No muižas pirmsākumiem līdz 17. gadsimta beigām muiža ir pildījusi nocietinājuma un aizsardzības būves funkcijas, savukārt, no 17. gadsimta beigām līdz 19. un 20. gadsimta mijai muižā norisinājās aktīva saimnieciskā darbība. 18. gadsimta beigās muiža bija kļuvusi par vienu no saimnieciski attīstītākajām un ienesīgākajām muižām – tās degvīna brūzis bija lielākais Tukuma draudzē, muižai piederēja četri krogi. 19. gadsimta vidū spirta brūža jauda palielinājās piecas reizes, lielu daļu produkcijas eksportēja.

20. gadsimta sākumā muiža tika nacionalizēta un sadalīta jaunsaimniecībās. 20. gadsimta pirmā puse ir laiks, kad muiža ir cietusi visvairāk, jo tai nav bijis pienācīga saimnieka, kas rūpētos par muižas saglabāšanu, šajā laikā bojā gājušas vairākas Šlokenbekas muižas saimnieciskās ēkas.

Laiku pēc 2. Pasaules kara var dēvēt par „ceļinieku” laiku muižā, jo tad muižas īpašnieki ir bijušas vairākas ar ceļu būves nozari saistītas iestādes un organizācijas. 2006. gadā muižu savā īpašumā pārņēma Smārdes pagasta padome, kas vēlāk iekļāvās Engures un šobrīd Tukuma novadā.

Apskates objekts daļēji pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Apmeklēšanai daļēji pieejams muižas pagalms. Teritorijā nav speciāli marķētas stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pirmajā stāvā apskatei pieejama konferenču zāle un bibliotēka.
Lasīt vairāk Aizvērt Fill 1 Copy
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Projekta ietvaros muižas pagalmā ieklāts bruģis, muižas ēkai atjaunots dakstiņu  jumta segums, mansardā izveidotas mākslinieku darbnīcu telpas. Jaunizveidotaji vairāki pakalpojumi: izstāžu cikls, atklātās mākslinieku darbnīcas Šlokenbekas muižas mansardā un tematiski pasākumi muižas pagalmā.

Projekta kopējās izmaksas ir 235 294,12 eiro, no tām 200 000,00 eiro ir ERAF finansējums, un 35 294,12 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Engures novada dome.

object-address

Adrese

„Šlokenbekas muižas ansamblis”, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads, LV – 3148

object-work-hours

Darba laiks

Muiža pieejama apskatei no ārpuses ir jebkurā laikā, arī šobrīd – 24 h.

Ceļu muzeja darba laiks:

Maijs – Oktobris

Otrdiena – Piektdiena 9:00 -16:00

Sestdiena, Svētdiena 10:00 – 17:00

Pirmdiena – slēgts

 

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Ekskursiju cenas muižā lūdzu skatiet ŠEIT.

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar automašīnu – no Rīgas pa autoceļu A10 (E22) līdz pagriezienam uz Smārdi (norāde Šlokenbeka 14), tad 14 km līdz Šlokenbekas muižai, kopā 64 km, brauciena ilgums aptuveni 1 stunda. Ar sabiedrisko transportu – vilciens Rīga – Tukums, izkāpt stacijā Milzkalne, no stacijas līdz muižai 10 min gājiens.

object-important-info

Svarīgi zināt

Ekskursijas pieejamas, iepriekš piesakot pa tālruni 2990414.

object-contacts

Kontaktinformācija

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Ja gribas nonākt īstā miera ostā, tad jādodas uz Šlokenbeku. Tur laiks šķiet ritam citādāku gaitu nekā ārpus muižas mūriem, un tiek uzburta pašiem sava mazā pasaulīte. Par patīkamo noskaņu muižas kompleksā rūpējas labdabīgi gariņi un stārķu pāris, kas ik gadu iemājo uz muižas skursteņa, bet vasarās krāšņi kuplo rozes un priecē dzīvā mūzika.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3