Paviljons – rotonda Tempļakalna parkā Alūksnē

object-info

Objekta apraksts

1807. gadā klasicisma stilā celtais Paviljons – rotonda saglabājies pirmatnējā veidolā līdz mūsdienām. Tas būvēts pēc Alūksnes pils īpašnieka barona fon Fītinghofa vēlmes par godu Ziemeļu kara simtgadei. Paviljona – rotondas otrs nosaukums ir Slavas templis, jo tas veltīts krievu feldmaršala B. Šeremetjeva un zviedru armijas kapteiņa Vulfa piemiņai. Tas atrodas Tempļa kalna pilskalnā, un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tempļa kalns ir senākā apdzīvotā vieta Alūksnes novadā, tā augstums sasniedz 216,7 metru virs jūras līmeņa. Viena no leģendām vēsta, ka Ziemeļu kara laikā Tempļa kalnu karotāji sanesuši ar cepurēm, lai labāk varētu apšaudīt Alūksnes pili ezera salā.

Granīta paviljonam ir brīvstāvošs, plānā apaļš apjoms, kurš sastāv no stereobata, 6 brīvstāvošām doriskā ordeņa kolonnām un antablementa.

Šobrīd Paviljona – rotondas apkārtne ir piemērota tūristiem un atpūtniekiem. No kalna virsotnes paveras plašs skats uz Alūksnes ezeru un muižas parku, kā arī Pilssalu. Tempļa kalna pakājē izveidotas atpūtas vietas.

object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Projektā restaurēts Paviljons – rotonda, labiekārtota apkārtējā teritorija, izbūvētas kāpnes un pievadceliņš, ierīkots objekta un izbūvēto arhitektūras formu dekoratīvais apgaismojums.

Alūksnes paviljona – rotondas restaurācijas kopējās izmaksas ir 223 537,58 eiro no tām ir 72 086,94 eiro ir ERAF finansējums, 3 816,37 eiro valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 147 634,27 eiro pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Alūksnes novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Tempļakalna parks, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301

object-work-hours

Darba laiks

Objekts pieejams 24h

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Bezmaksas

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājām 20 minūšu gājienā no pilsētas centra, 5 minūšu gājienā no stāvlaukuma Miera ielā, ar velosipēdu.

object-important-info

Svarīgi zināt

Paviljons-rotonda atrodas kalnā, nepieciešami piemēroti apavi.

object-contacts

Kontaktinformācija

Iesaka blogeri Alīna un Jēkabs Andrušaiti:

Iesaka blogeri Alīna un Jēkabs Andrušaiti:

Neliels kāpiens augšup kalnā pa skaisto Tempļakalna parku Tevi aizvedīs uz Rotondu jeb Slavas templi, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Apkārtnes iekārtojums ir piemērots gan romantiskām pastaigām divatā, gan piknikam visai ģimenei! Var tikai apskaust Alūksnes iedzīvotājus par tik skaistu parku pilsētas centrā!

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3