Koncertdārzs „Pūt, vējiņi!”

object-info

Objekta apraksts

Koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” izveidots 1964. gadā. Tā ir viena no divām estrādēm Latvijā, kas ir būvēta ar jumtu. Koncertdārzā jau no tā pirmsākumiem valdījis brīvības un brīvdomātāju gars, kad “Pūt, vējiņi!” kļuva par slavenu festivālu un notikumu vietu. Zināmākais no tiem – festivāls “Liepājas dzintars”, kas ik reizi pulcēja vairākus tūkstošus mūzikas cienītāju no visas Latvijas.

Daudzi latviešu mūziķi savu karjeru aizsākuši tieši festivāla „Liepājas dzintars” skatēs un konkursos – Mārtiņš Brauns, Aivars Hermanis, Igo, Imants Kalniņš, Zigmars Liepiņš, Jānis Lūsēns, Uldis Marhilēvičs, Raimonds Pauls, Žoržs Siksna, kā arī grupas “Bet Bet”, ”Credo”, ”Jumprava”, ”Līvi”, “Menuets”, ”Neptūns”, ”ODIS”, ”Pērkons”, ”Tumsa”, ”Vecās mājas”, ”Zodiaks”.

Jaunais koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” Jūrmalas parkā top par mūsdienīgu kultūras telpu, ērti pieejamu vietējiem iedzīvotājiem un saistošu pilsētas viesiem. Pēc koncertdārza pārbūves jaunajā estrādē būs iespēja organizēt brīvdabas pasākumus un koncertus lielākam apmeklētāju skaitam nekā līdz šim, kā arī tiks nodrošināta ērtāka un patīkamāka koncertu pieredze gan māksliniekiem, gan skatītājiem. Nojaucot agrākos biezos mūrus, koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” kļūs par atvērtu telpu, iekļaujoties Jūrmalas parkā, un būs brīvi pieejams un apmeklējams ikvienam.

Iepretim koncertdārzam izveidots vides objekts un satikšanās vieta „Spoku koks”, pie kura jebkurā diennakts laikā var apsēsties un, nospiežot pogu, klausīties leģendārās latviešu rokgrupas „Līvi” populārākās dziesmas.

Lasīt vairāk Aizvērt Fill 1 Copy
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Līdz 2021. gada rudenim paredzēts noslēgt koncertdārza “Pūt, vējiņi!” pārbūvi un piegulošās teritorijas labiekārtošanu. Projekta rezultātā tiks iegūta plašāka un ērtāka pasākumu vieta gan māksliniekiem, gan skatītājiem.

Jaunajā koncertdārzā tiek paredzēts līdz 1500 sēdvietām ar iespēju centrālajā daļā mainīt sēdvietu izvietojumu un skaitu atbilstoši pasākuma formātam. Tiek paaugstināta un paplašināta skatuve, kā arī uzlabota skatuves redzamība no estrādes tālākajām un sānu sēdvietām. Pāri estrādei tiek veidots jauns jumts, mainot koncertdārza tēlu uz gaišu un vieglu.

Arī administratīvajai ēkai paaugstināts jumts, nodrošinot pilnvērtīgu otrā stāva izmantošanu, piemēram, mākslinieku ģērbtuvēm. Tāpat atjaunotas un paplašinātas māksliniekiem un personālam nepieciešamās telpas aizskatuvē.

Nojaucot lielos akmens ietverošos žogus, koncertdārzs kļūs sabiedrībai brīvi pieejams, aprīkots ar atpūtas soliņiem un citiem labiekārtojuma elementiem. Daļēji nožogojums saglabāts vietās ap skatuvi, lai nodrošinātu kontrolētu koncertu apmeklējumu.

Projekta kopējās izmaksas ir 2 306 438 eiro, tai skaitā ERAF – 800 000 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 35 294 eiro un pašvaldības līdzfinansējums – 1 471 144 eiro.

Projektu īsteno Liepājas pilsētas pašvaldība.

Lasīt vairāk Aizvērt Fill 1 Copy
object-address

Adrese

Miķeļa Valtera iela 7, Liepāja, LV-3401

object-work-hours

Darba laiks

2021. gada tūrisma sezonā objekts vēl nebūs pieejams sabiedrībai, jo turpināsies ēkas un teritorijas pārbūves darbi. Objekts apskatāms no attāluma.

 

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Nav ieejas maksas.

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Koncertdārzs atrodas Liepājas Jūrmalas parkā. Nokļūt līdz šai vietai var gan ar personisko automašīnu, velosipēdu vai ejot kājām. No autobusa pieturas Uliha ielā ir piecu minūšu gājiens.

Runču ģimene iesaka:

Runču ģimene iesaka:

Gaisma, gaiss, vieglums un atvērtība – nākotnes vīzija Liepājas simbolam, kurā norisinājās vecākais rokfestivāls padomju savienībā – “Liepājas dzintars”.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3
Kultūras ministrija