Jūrkalnes dabas un atpūtas parks ”Ugunspļava, dabas koncertzāle ”Vējturu nams”

object-info

Objekta apraksts

Jūrkalnes dabas un atpūtas parks tiek veidots kopš 2006. gada ar mūziķa un mākslinieka Igo iniciatīvu un Ventspils novada pašvaldības atbalstu. Šajā teritorijā ik gadu notiek vairāki tradicionāli pasākumi – Jūrkalnes tūrisma sezonas atklāšanas pasākums un talka, Vasaras saulgrieži, Zāļu dienas un Ābolu balle. Objekta vīzija ir padarīt esošos pasākumus no lokāla mēroga par nacionāliem un starptautiskiem, izveidojot jaunu kultūras un mākslas pasākumu piedāvājumu – valsts un starptautiska mēroga etno, folka un garīgās mūzikas, kā arī mākslas festivālus. Jūrkalnes dabas un atpūtas parks, t.sk. jaunizveidotais Vējturu nams palīdz saglabāt un popularizēt suitu tradīcijas.

object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Jūrkalnes dabas un atpūtas parka teritorijā izbūvēta dabas koncertzāle “Vējturu nams”, kas ir ēka ar diviem stāviem, koka skaidu jumtu, koka spārēm un koka dēļu fasādi. Izbūvēts arī jauns stāvlaukums ar grants segumu un gājēju celiņš ar dēļu apmali, ierīkota laimes aka. Izbūvēts elektriskais apgaismojums, uzstādītas bezvadu apmeklētāju uzskaites un videonovērošanas sistēmas.

Projekta kopējās izmaksas ir 372 291,44 eiro, no tām 215 917,30 eiro ir ERAF finansējums, un 156 374,14 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Ventspils novada pašvaldība.

object-address

Adrese

“Straumes” Jūrkalne, Jūrkalnes pag., Ventspils novads, LV-3626

object-work-hours

Darba laiks

24 h

(atkarīgs no kultūras pasākumu plāna un citiem pieprasījumiem)

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Ieejas maksa atkarīga no rīkotajiem pasākumiem. Pārējā laikā atpūtas parka un dabas koncertzāles “Vējturu nams” apskate ir bez maksas.

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājām vai personisko transportu, sabiedrisko transportu maršrutā Ventspils-Pāvilosta-Liepāja un Liepāja-Pāvilosta-Ventspils.

object-important-info

Svarīgi zināt

Pirms apmeklējuma var apskatīt aktuālo pasākumu plānu mājaslapā www.jurkalne.lv un sociālos tīklos, vai sazināties ar Jūrkalnes tautas namu.

Dabas un atpūtas parku,t.sk.”Vējturu nams” var apskatīt visu cauru gadu, bet organizētu pasākumu laikā no maija līdz septembrim tās pieejamība atkarīga no pasākumu satura un veida.

object-contacts

Kontaktinformācija

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Kamēr Jūrkalne izliekas mierpilna, tikmēr Ugunspļava aicina uz nebēdnīgām zaļumballēm un saulgriežu mistērijām, Vējturu namā šalko vēji un dziesmas, mūziķis Igo laiku pa laikam izmet pa kādai jaunai idejai Jūrkalnes radošās dzīves atsvaidzināšanai, savukārt pagasta pārvaldes vadītājs Guntars Reķis jūras rūdītā mierā saka, ka Jūrkalne esot vienkārši jāizbauda.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3