Jēgerlejas estrāde Mērsragā

object-info

Objekta apraksts

Viena no nozīmīgākajām tradīciju uzturēšanas vietām Mērsraga novadā ir atjaunotā brīvdabas estrāde “Jēgerleja”. Šeit tiek svinēti Vasaras saulgrieži, Zvejnieku svētki, norit koncerti, brīvdabas kino seansi, sporta un deju un citi pasākumi.

Atjaunojot estrādi, ir nodrošināta Lībiešu kultūrtelpas un nemateriālā mantojuma saglabāšana un attīstība, kā arī jaunradīti pakalpojumi – jauns Baltijas jūras reģiona pilsētu un novadu sadraudzības festivāls “Jūras ziņģes”.

Savulaik šai vietā atradies Dzirnavkalns ar visām dzirnavām, kas Pirmajā Pasaules karā iznīcinātas. 1920. gadā netālu no Dzirnavkalna esošās “Dirmu” mājas iegādājušies Vilis un Ieva Jēgeri – viņu uzvārds dzīvo tālāk vietas nosaukumā Jēgerleja.

object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Projekta ietvaros estrādes jumts pārbūvēts modernā arkas veidolā. Atjaunota estrādes dēļu seguma grīda un veikti uzlabojumi skatītāju sēdvietās, nomainot vecos baļķa soliņus ar jauniem koka soliņiem uz metāla kājām, nodrošinātas 1500 sēdvietas.

Estrādes teritorija ir labiekārtota, atjaunots bruģa segums.

Izveidots jauns Baltijas jūras reģiona pilsētu un novadu sadraudzības festivāls “Jūras ziņģes” atjaunotajā Mērsraga estrādē.

Projekta kopējās izmaksas ir 214 930,86 eiro, no tām 177 443,99 eiro ir ERAF finansējums, 37 486,87 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Mērsraga novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Brīvdabas estrāde “Jēgerleja”, Lielā iela 126, Mērsrags, Mērsraga pagasts, Talsu novads, LV-3284

object-work-hours

Darba laiks

24 h

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Nav

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājām un personīgo transportu, sabiedrisko transportu, kas ved uz Mērsragu.

object-contacts

Kontaktinformācija

www.mersrags.lv

Informācija pieejama Mērsraga informācijas centrā, tautas namā un Mērsraga sociālajos tīkos.

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Pļaviņā, kur jau kopš seniem laikiem notikušas zaļumballes, stalti slejas estrāde, kas nu piedzīvojusi savu atdzimšanu. Te noris jestras teātra izrādes, skanīgi koncerti un lustīgi danči, bet, kā saka vietējie, “svešiem iekš ciem’ ball’ nebūs mūsu Mērsrag’ žubīt’s dancināt!”. Kamēr balles nenotiek, vari aplūkot sevi Mērsraga tiešsaistes kamerā un uztaisīt selfiju ar estrādi fonā!

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3