Gājēju tilts pār Irbes upi

object-info

Objekta apraksts

Lielirbes ciems (lībiski – Īra), kurā atrodas trošu tilts pār Irbes upi, atrodas vēsturiski lībiešu (lībiski – Līvõd Rānda) apdzīvotā teritorijā. Tas ir vienīgais trošu tilts Ziemeļkurzemē.

Lielirbes teritorija pieguļ Ovīšu dabas liegumam, netālu atrodas vairāki kultūrvēsturiski nozīmīgi tūrisma objekti – Ovīšu bāka un Miķeļbāka, arī Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs. Tilts ir vienīgā upes šķērsošanas iespēja Lielirbes ciemā. Tā atjaunošana nodrošina vēsturiskā Lībiešu krasta Lielirbes ciema savienošanu, kā arī ļauj Eiro Velo 13. velomaršrutu virzīt caur Lībiešu krasta ciematu un nozīmīgām dabas mantojuma teritorijām. Tāpat tilts veicina gājēju un velosipēdistu plūsmu pa vēsturisko dabas taku “Līvzemes Mazbānīša taka”, savstarpēji sasaistot dabas un kultūras mantojuma objektus Tārgales pagastā.

object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Projekta ietvaros pārbūvēts gājēju tilts 112 m garumā un 1,2 m platumā. Tas ir veidots no trosēs iekārtas konstrukcijas ar diviem krasta pilona balstiem, ietve veidota no cinkota režģa, margas veidotas no cinkotas troses ar papildu žogu drošībai.

Projekta kopējās izmaksas ir 168069,00 eiro, no tām 112693,72 eiro ir ERAF finansējums, un 55375,28 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Ventspils novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Lielirbe, Tārgales pagasts, Ventspils novads

object-work-hours

Darba laiks

24 h

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Nav

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājām vai personisko transportu.

object-contacts

Kontaktinformācija

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Laiks aut kājas, ļauties Kurzemes vējiem un doties meditatīvā pārgājienā gar jūru no Ventspils līdz Kolkai, nesatraucoties par to, ka būs jādiebj līkumu līkumi gar Irbes krastiem. Kas reiz bija gājēju sapnis, tagad ir īstenība – līgani, droši un viegli otrpus upei var nokļūt pār jauno trošu tiltu. Joprojām aplūkojams arī šis un tas no vecā tilta, tāpēc esi vērīgs!

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3