Engures Saieta nama parks

object-info

Objekta apraksts

Engures Saieta nams atrodas kādreizējās Krišjāņa Valdemāra dibinātajā jūrskolas ēkā un kļuvis par iecienītu tikšanās vietu engurniekiem un viesiem. Tajā ir pieejama vēsturiskā ekspozīcija par Engures jūrskolu un pagasta vēsturi, izstāžu zāle un telpas pasākumiem.

Teritorijā pie Engures Saieta nama sācies Engures uzplaukums, kas saistās ar Hercoga Jēkaba valdīšanas laiku Latvijā. Šajā apkārtnē Vecupes (Engurupītes) krastos ir bijusi viena no hercoga dzelzs manufaktūrām.

Par ēku vēsturi liecības atrodamas, sākot no 1731. gada, kad Engures mācītājmuižai šeit ir bijis muižas stallis, jo muiža atradās netālu no baznīcas. Pēc Krišjāņa Valdemāra iniciatīvas, uzsākot piekrastē attīstīt izglītības iestādes jūrniecībai, ēka tika pielāgota jūrskolas vajadzībām. Engures jūrskola dibināta 1875. gadā. Mācīties uz Engures jūrskolu brauca no visas Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Par pasniedzējiem strādāja izcili kapteiņi un tāljūras braucēji, kuri savas zināšanas nodeva tālāk. Vēlāk skolai tika izbūvēts pat observatorijas tornis. Jūrskola pastāvēja līdz 1. Pasaules karam.

object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Projekta gaitā veikti parka labiekārtošanas darbi, izveidota neliela koka lapene – vieta brīvdabas pasākumiem, gājēju celiņi, pieejama ugunskura vieta, izvietoti soliņi. Izveidots vides objekts – zvaigžņu kompass ar atzīmētām pasaules ostām, uz kurām jūrnieki kuģojuši no Engures ostas.

Projekta kopējās izmaksas ir 136 751,94 eiro, no tām 80 000,00 eiro ir ERAF finansējums, un 56 751,94 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Engures novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Jūras iela 114, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads, LV-3113

object-work-hours

Darba laiks

24 h

Darba laiks ir pie parka esošajam Saieta namam, kurā ir ekspozīcija un tūrisma informācijas punkts.

Engures tūrisma informācijas punkta darba laiki:

Pirmdien – ceturtdien no 09.00 – 17.00, un piektdienās no 09.00 – 15.00

Sestdienās un svētdienās slēgts.

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Nav

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājām un personīgo transportu. Sabiedriskais transports kursē maršrutos Rīga-Engure-Kolka, Rīga-Engure-Talsi.

object-contacts

Kontaktinformācija

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Pavasaros vecā bumbiere piebārsta parku ar baltiem ziediņiem, bet rudeņos – ar saldiem augļiem. Tā laipni aicina garāmgājējus piesēst parkā un izbaudīt skaisto atmosfēru, sakurt uguni un vērties zvaigznēs. Baltā lapenīte sola uzburt romantisku noskaņu kāziniekiem, savukārt globuss mudina sapņot par tāliem ceļiem. Iegriezies arī Saieta namā, kur katrai lietai ir savs stāsts!

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3
Kultūras ministrijas, Nacionālais attīstības plāns 2020 un Eiropas savienības struktūrfondi un Kohēzijas fonds logotips. Ieguldījums Tavā nākotnē.