Engures pludmale

object-info

Objekta apraksts

Engures pludmale ir unikāla ar tās pelēko kāpu, tā piesaista daudzus apmeklētājus, kas ierodas baudīt mūsu piekrastei raksturīgo ainavu un atpūsties. Pelēkā kāpa ir viens no retākajiem jūras krasta kāpu veidiem, Latvijā sastopams tikai nelielās platībās, jo strauji aizaug ar priedēm un krūmiem.

Pludmale ir labiekārtota ar ģērbtuvēm, soliņiem, laipām, rotaļu laukumu. Ģimenes ar bērniem it īpaši iepriecinās rotaļlaukumi, kas mazajiem apmeklētājiem dos iespēju iejusties jūrnieka lomā, piemēram, griežot kuģa stūri. Aktīvās atpūtas un sporta cienītāju rīcībā ir zona ar diviem volejbola laukumiem. Abas vietas savieno gājēju tiltiņš pār Engurupīti (Vecupi).

Pie noejas uz pludmali ir tualete, pie kuras pēc pastaigas ārpusē var noskalot arī smiltis no kājām. No ūdens krāniem var atjaunot arī dzeramā ūdens rezerves.

object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Pludmalē ir izvietoti soliņi, ģērbtuves, laipas, velosipēdu novietnes un atkritumu urnas. Izveidots rotaļu laukums un volejbola laukumi. Pie noejas uz pludmali novietota tualete.

Projekta kopējās izmaksas ir 140 130,92 eiro, no tām 80 000,00 ir ERAF finansējums, un 60 130,92 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Engures novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Engures ciems, Ceriņu gatve 5, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads, LV-3113

object-work-hours

Darba laiks

24 h

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Nav

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājām un personīgo transportu, sabiedriskais transports kursē maršrutos Rīga-Engure-Kolka, Rīga-Engure-Talsi.

object-important-info

Svarīgi zināt

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Piesēdi uz soliņa, ieklausies jūras liegajos vilnīšos un nododies pļavas silpurenes vērojumiem! Silpurene ir izlepusi jaunkundze, tai tīk vien plašas un saulainas vietas, tāpēc Engures pelēkā kāpa tai visnotaļ labi iet pie sirds. Tikmēr mazie ķipari var naski grozīt rotaļu laukuma stūres ratu un sajusties kā kuģa kapteiņi, bet lielākie delveri var uzspēlēt kādu volejbola partiju.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3