Dundagas pils

object-info

Objekta apraksts

Dundagas pils ir lielākā Ziemeļkurzemē – līdz mūsdienām saglabājies un atjaunots pils pagalma laukakmeņu bruģis un interjera detaļas visos ēkas 3 stāvos.

Rīgas domkapituls to sāka būvēt 13. gadsimta vidū. 1434. gadā to nopirka Kurzemes bīskaps, bet no 16. līdz 20. gs. pils piederēja muižnieku Maidelu un Ostenu–Zakenu dzimtām. Pils divas reizes nodegusi un vairrākkārt pārbūvēta, pēdējo reizi pēc nodedzināšanas 1905. gadā.

Mūsdienās Dundagas pils ir vērienīgu svētku, kāzu, ekskursiju, ērtu naktsmītņu un vēl neizmantotu iespēju un atklājumu vieta. Pilī atrodas arī Mākslas un mūzikas skola.

Apskates objekts daļēji pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pils teritorijā nav speciāli marķēta stāvvieta. Apskatei daļēji pieejams pils pirmais un otrais stāvs (ekspozīcija, izstāžu un koncertu zāles). Pilī atrodas lifts, kā arī pielāgotas labierīcības. Apskate iespējama ar gidu.
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Aptuveni 30% no kopējās pils platības pirms projekta īstenošanas bija sliktā tehniskā stāvoklī, lielākā daļa no  telpas pils pirmajā stāvā. Projekta rezultātā atjaunotas pirmā stāva kultūrtelpas, saglabājot autentisko substanci un atjaunojot arhitektoniskos elementus, kā arī atjaunota ceremoniju zāle ar verandu – skatu platformu, kur notiek laulību reģistrācija. Projekts paredz tādu tradicionālu nozaru popularizēšanu kā vilnas pārstrāde un aušana, radot iespēju piedāvāt Dundagas mājražotāju un amatnieku produkciju ikvienam tūristam.

Projekta kopējās izmaksas ir 870 240,51  eiro, no tām 486 815,12 eiro ir ERAF finansējums, un 383 425,39  eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Dundagas novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Pils iela 14, Dundaga, Dundagas pag., Talsu nov., LV-3270

object-work-hours

Darba laiks

No 15. maija līdz 15. oktobrim

Pirmdiena – Piektdiena 8:30 – 17:00

Sestdienās, Svētdienās 11:00 – 17:00

 

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Pieaugušajiem ar gida stāstu 3 eiro, grupā no 20 pers. un pensionāriem 2 eiro, skolēniem un invalīdiem 0,85 eiro, telpu apskate ar pavadoni 2 eiro.

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2-4 bērni) ar gida stāstījumu 7 eiro, telpu apskate 5 eiro.

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājam vai personisko transportu, sabiedriskais transports – autobuss uz Dundagu.

object-important-info

Svarīgi zināt

Grupu apmeklējumu vēlams pieteikt iepriekš.

object-contacts

Kontaktinformācija

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Blogere Solveiga Kaļva iesaka:

Dundagas pils var lepoties ar vienu no romantiskākajiem piļu iekšpagalmiem, kuru šad un tad savām pastaigām izvēlas arī Zaļā jumprava, savukārt atjaunotās telpas gaidīt gaida kāzu viesus. Apmeklējot Dundagas pili, iesaku cītīgi aplūkot durvis, jo kaut kur uz tām notverams pils logo prototips!

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3