Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle

object-info

Objekta apraksts

Esošā Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle ēka celta 1906. gadā neogotikas stilā pēc arhitekta Kārļa Strandmaņa projekta vecās katoļu baznīcas vietā, kas bija celta 17. gadsimtā.

Līdz 1925. gadam baznīca nesa svētā Jura vārdu, bet 1925. gadā tā tika konsekrēta Bezvainīgās Jaunavas Marijas godam.

Neogotikas stilā celtā sarkaņo ķieģeļu būve ar vienu torni, transeptu un trīs jomiem kļuva par vienu no lielākajām pilsētas sakrālajām celtnēm.

Ēka smagi cieta 2. Pasaules karā – 1944. gada jūlija beigās baznīca nodega, un palika tikai izdegušās baznīcas mūri. Baznīcas torņa smaile tās oriģinālajā augstumā atjaunota tikai 1992. gadā. Katedrāles statusu baznīcai 1996. g. 25. martā piešķīra Pāvests Jānis Pāvils II.

Apskates objekts pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Katedrālē nav īpaši marķētas stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.Uz katedriāli ved uzbrauktuve, tai ir pietiekoši platas durvis.
Lasīt vairāk Aizvērt Fill 1 Copy
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Projekta gaitā veikta torņa jumta seguma pārbūve, četru krusta puķu lējumu atjaunošana un viena krusta puķu lējuma restaurācija un eksponēšana katedrāles dārzā.

Atjaunošanas darbu kopējās izmaksas ir 70 634,27 eiro, no tām ERAF finansējums ir 58 000,00 eiro, bet 12 634,27 eiro ir baznīcas draudzes finansējums.

Projektu īstenoja Jelgavas Romas katoļu draudze

object-address

Adrese

Katoļu iela 11, Jelgava, LV-3001

object-work-hours

Darba laiks

Pirmdiena – Sestdiena 6:00 – 19:00

Svētdiena 6:00 – 17:00

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Bez maksas vai ziedojums

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Ar kājām vai personisko transportu, līdz Jelgavai ved sabiedriskais transports (autobuss, vilciens).

object-contacts

Kontaktinformācija

Blogere Dina Preisa iesaka:

Blogere Dina Preisa iesaka:

Viena no lielākajām pilsētas sakrālajām celtnēm, veidota pseidogotiskā stilā un bagātīgi rotāta ar dekoratīviem elementiem. Senāk, 17. gadsimtā, tā bijusi Svētā Jura baznīca, izmēros stipri pieticīgāka. 2. Pasaules kara laikā baznīca izdega. Ēkas atjaunošana pabeigta tikai 1992. gadā, un jau 1996. gadā pāvests Jānis Pāvils II tai piešķīris katedrāles statusu.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3