Bernātu dabas takas

object-info

Objekta apraksts

Ir tādas vietas, kas atjauno sakņu spēku un dabiski ceļ skatu debesīs. Šī ir viena no tādām – ļauj satikties ar paša cilvēka un pasaules centru. Bernātu dabas parks ir vieta, kas savās takās caur dabas un cilvēka radīto dāvā iespēju pieskarties dzīves ritam, pieturot mirkli iedvesmas vietās. Piejūras kāpu mežs ir īpašs ar savu reljefu un ir viena no Dienvidkurzemes un Nīcas novada lielākajām vērtībām. Bernātu dabas parkā ierīkotas 7 tematiskās izziņas pastaigu takas, kurās apmeklētājiem radīta iespēja gan aktīvi atpūsties, gan izzināt latviešu mitoloģiju un ar Nīcas novadu saistītās teikas. No koka, metāla un akmens veidotās skulptūras un vides objektus radījuši tēlnieki Ģirts un Gaits Burvji. Kopumā uz takām izvietots 151 objekts (skulptūras, lapenes, skatu tornis, ainavu rāmji u.c.).

Vides objekti atklāj senču mantojumu, rakstu zīmes, stāstus par Dienvidkurzemi un Nīcu. Katra no takām ir veltīta savai latviešu mitoloģijas dievībai – izveidotas Saules, Laimas, Dieva, Pērkona, Jumīša, Māras, un Mēness takas. Katra taka sākas un beidzas ar savu simbolu un vārtiem.

Lasīt vairāk Aizvērt Fill 1 Copy
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Kopumā uz takām izvietots 151 objekts (ieejas vārti, informācijas un tematiskie izziņas stendi, skulptūras, šūpoles, lapenes, skatu tornis, ainavu rāmji, marķējums, laipas, soli, atkritumu tvertnes). Samazināta antropogēnā slodze uz kāpām, novirzot to uz dabas takām.

Projekta izmaksas ir 264 744, 57 eiro, no tām 200 000,00 eiro ir ERAF finansējums un 64 744,57 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

Projektu īstenoja Nīcas novada dome.

object-address

Adrese

Bernātu Dabas parks, Bernāti, Nīcas pagasts, Dienvidkurzemes novads

object-work-hours

Darba laiks

24 h

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Bezmaksas

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Nokļūšana iespējama ar personisko transportu un kājām, kā arī sabiedrisko transportu maršrutā “Liepāja-Nīca-Liepāja” un “Liepāja-Otaņķi-Nīca”, pietura “Bernāti”.

object-important-info

Svarīgi zināt

Dabas taku karti iespējams skatīt elektroniski savās viedierīcēs, noskenējot QR kodu pie taku ieejām.

object-contacts

Kontaktinformācija

Nīcas tūrisma informācijas centrs

“Pienotava”, Nīca, Nīcas pagasts, Dienvidkurzemes novads, LV-3473

29458532

[email protected]

www.dienvidkurzeme.travel

Runču ģimene iesaka:

Runču ģimene iesaka:

Izmanto QR kodu, lai neapmaldītos 7 takās. Vai tieši pretēji – ej, kur acis rāda, jo kāds brīnums te slēpjas aiz katra līkuma.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3
Kultūras ministrijas, Nacionālais attīstības plāns 2020 un Eiropas savienības struktūrfondi un Kohēzijas fonds logotips. Ieguldījums Tavā nākotnē.