Zinātnes centrs Vizium

object-info

Objekta apraksts

VIZIUM ir unikāls zinātnes centrs, kura uzdevums ir ar tehnoloģiju, radošo darbnīcu un zinātnes šovu palīdzību izglītot bērnus un jauniešus par STEM.

Zinātnes centrā ikvienam apmeklētājiem būs iespēja nokļūt nākotnes pilsētā, kur ar vairāk nekā  80 interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem septiņās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītajās galerijās varēs iepazīt zinātni un vienlaikus aizraujošā veidā uzzināt par tādām tēmām, kā fizika un matemātika, modernās tehnoloģijas un programmēšana, veselīgs dzīvesveids, cilvēks un sevis izzināšana, ģeogrāfija u.c.

Apskates objekts pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Zinātnes centra teritorijā atrodas speciāli marķētas stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Plašas, nedaudz smagas durvis, nav sliekšņu. Pieejamas pielāgotas labierīcības, kā arī lifts, kas ved uz 2. stāvu. Ekspozīcijas daļēji pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslā.
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Ir tapis jauns infrastruktūras objekts – Zinātnes centrs Ventspilī. Tajā tapušas ekspozīcijas par dabas mantojuma saglabāšanu, jauno dabaszinātņu pētnieku centrs, izglītojošu ekskursiju maršruti par pilsētas un reģiona kultūrvēsturisko attīstību un dabu, interaktīvā galerija bērniem un simulatoru stendi, kas sniedz iespēju līdzdarboties dabas parādību izpētē.

Veikti ieguldījumi EUR 13 279 412,46 apmērā, no tiem:
ERAF finansējums – EUR 9 789 856,94
valsts budžeta dotācija – EUR 345 524,37
pašvaldības finansējums – EUR 3 144 031,15

object-address

Adrese

Rūpniecības iela 2, Ventspils, LV-3601

object-work-hours

Darba laiks

P. – S. 10-19
Sv. 10-17

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Pieaugušajiem 15 EUR
Skolēniem, studentiem 5 EUR
Bērniem (3-6 gadi) – 2 EUR

Detalizēta info: https://vizium.lv/tickets