Bijusī sanatorija “Ogre”

object-info

Objekta apraksts

Sanatorija “Ogre”, kas atrodas Ogrē, Gaismas prospektā 2/6, ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis ar valsts nozīmes mākslas pieminekli –  ievērojamā latviešu gleznotāja Anša Cīruļa sienu gleznojumiem. Kopš 2015.gada beigām tā ir Ogres novada pašvaldības īpašums. 2014. gadā ēkai ir veikta arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija. Telpu autentiskuma līmenis ir atzīts par pietiekami augstu, lai būtu lietderīgi rekonstruēt gan A. Cīruļa sienu gleznojumus, gan sienu krāsojumus citur, kā arī veiktu jumta atjaunošanu, lai neturpinātos laika apstākļu ietekme uz valsts nozīmes sienu gleznojumiem. Ēka līdz 2014. gadam tikusi izmantota kā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas nodaļa. Šobrīd ēka netiek izmantota un apdzīvota.

Apskates objekts daļēji pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ieeja sanatorijā no ēkas otras puses. Lai iekļūtu ēkā, jāizmanto pacēlājs. Iespējams apskatīt tikai daļu ēkas.
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Ogres novada pašvaldība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta ietvaros ir veikusi bijušās sanatorijas “Ogre” atjaunošanas darbus. Ticis atjaunots bijušās sanatorijas jumts, veikta ēkas pamatu horizontālās un vertikālās hidroizolācijas atjaunošana un izbūve, restaurētas lielās zāles krāsnis. Lielajā zālē veikta grīdu atjaunošana, kā arī sienu un griestu apmetuma un krāsojuma atjaunošana, restaurēti A.Cīruļa sienu gleznojumi un ārpus projekta pašvaldība ir veikusi griestu zīmējumu restaurāciju.

Projekta ietvaros izveidoti arī vairāki jauni pakalpojumi – izglītojoši pasākumi dabas parkā “Ogres Zilie kalni”, A. Cīruļa sienu gleznojuma apskate sanatorijā “Ogre”, kā arī ekskursija tajā.

Projekta kopējās izmaksas – 565 929,09 eiro, no tām ERAF līdzfinansējums 250 000,00 eiro un valsts budžeta dotācija pašvaldībai 11 029,41 eiro.

Projektu īstenoja Ogres novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Gaismas prospekts 2/6, Ogre, LV-5001

object-work-hours

Darba laiks

Lai pieteiktos ekskursijai, jāsazinās ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju pa tālruni +371 65024345.

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Atrodas Ogres pilsētā (Jaunogrē), nokļūšana ir iespējama ar kājām, personisko transportu vai sabiedrisko transportu.

Netālu atrodas autobusa pietura (1. un 8. maršruta Ogres pilsētas autobusi), ēka atrodas 450 m no Jaunogres dzelzeļa stacijas.

object-contacts

Kontaktinformācija

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs

Brīvības iela 18, Ogre

65071883 un 29491685

[email protected]

www.visitogre.lv

Iesaka blogeris Kristaps Kiziks:

Iesaka blogeris Kristaps Kiziks:

Bijusī Ogres sanatorija ir piemērs tam, kā roku rokā var savīties daba, atpūta un māksla. Anša Cīruļa sienas gleznojumi, skaistie priežu meži un drīzumā arī „Zilo kalnu” informācijas centrs gādās par to, lai ikvienam būtu iemesls iegriezties šajā miera apvītajā vietā.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3