Paldies par piedalīšanos! Spēle “Atrastā Latvija” noslēdzās 5. septembrī. Uzvarētāji tiks publicēti sadaļā “Spēles noteikumi” 10. septembrī, balvas lūgums saņemt līdz 24. septembrim.

Bijusī sanatorija “Ogre”

object-info

Objekta apraksts

Sanatorija “Ogre”, kas atrodas Ogrē, Gaismas prospektā 2/6, ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis ar valsts nozīmes mākslas pieminekli –  ievērojamā latviešu gleznotāja Anša Cīruļa sienu gleznojumiem. Kopš 2015.gada beigām tā ir Ogres novada pašvaldības īpašums. 2014. gadā ēkai ir veikta arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija. Telpu autentiskuma līmenis ir atzīts par pietiekami augstu, lai būtu lietderīgi rekonstruēt gan A. Cīruļa sienu gleznojumus, gan sienu krāsojumus citur, kā arī veiktu jumta atjaunošanu, lai neturpinātos laika apstākļu ietekme uz valsts nozīmes sienu gleznojumiem. Ēka līdz 2014. gadam tikusi izmantota kā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas nodaļa. Šobrīd ēka netiek izmantota un apdzīvota. Projekta ietvaros plānots to atvērt un nodrošināt apskatei restaurētos A. Cīruļa sienu gleznojumus, kā arī nodrošināt dabas parka “Ogres Zilie kalni” informatīvos un izglītojošos pasākumus.

object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

Ogres novada pašvaldība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta ietvaros ir veikusi bijušās sanatorijas “Ogre” atjaunošanas darbus. Ticis atjaunots bijušās sanatorijas jumts, veikta ēkas pamatu horizontālās un vertikālās hidroizolācijas atjaunošana un izbūve, restaurētas lielās zāles krāsnis. Lielajā zālē veikta grīdu atjaunošana, kā arī sienu un griestu apmetuma un krāsojuma atjaunošana, restaurēti A.Cīruļa sienu gleznojumi un ārpus projekta pašvaldība ir veikusi griestu zīmējumu restaurāciju.

Projekta kopējās izmaksas – 565 929,09 eiro, no tām ERAF līdzfinansējums 250 000,00 eiro un valsts budžeta dotācija pašvaldībai 11 029,41 eiro.

Projektu īstenoja Ogres novada pašvaldība.

object-address

Adrese

Gaismas prospekts 2/6, Ogre, LV-5001

object-work-hours

Darba laiks

Tiks precizēts pēc epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanās.

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Bezmaksas

object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Atrodas Ogres pilsētā (Jaunogrē), nokļūšana ir iespējama ar kājām, personisko transportu vai sabiedrisko transportu.

Netālu atrodas autobusa pietura (1. un 8. maršruta Ogres pilsētas autobusi), ēka atrodas 450 m no Jaunogres dzelzeļa stacijas.

object-important-info

Svarīgi zināt

Kamēr epidemioloģisko ierobežojumu dēļ apmeklētājiem slēgtas kultūrvietu iekštelpas, sanatoriju “Ogre” var aplūkot no ārpuses un doties iepazīt līdzās esoša “Zilo kalnu” dabas parku.

object-contacts

Kontaktinformācija

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs

Brīvības iela 18, Ogre

65071883 un 29491685

[email protected]

www.visitogre.lv

Iesaka blogeris Kristaps Kiziks:

Iesaka blogeris Kristaps Kiziks:

Bijusī Ogres sanatorija ir piemērs tam, kā roku rokā var savīties daba, atpūta un māksla. Anša Cīruļa sienas gleznojumi, skaistie priežu meži un drīzumā arī „Zilo kalnu” informācijas centrs gādās par to, lai ikvienam būtu iemesls iegriezties šajā miera apvītajā vietā.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3
Kultūras ministrija