Krāslavas pils komplekss

object-info

Objekta apraksts

Grāfu Broel-Plāteru dzimta pirms vairāk nekā 290 gadiem veicināja strauju Krāslavas miesta attīstību. Noskatot Eiropas ceļojumu laikā sev tīkamākās idejas, tika uzbūvēta muiža, kuras centrālajā, 18. gadsimtā baroka stilā celtajā ēkā, ko krāslavieši lepni dēvē par pili, joprojām ir saglabājušies unikāli Džovanni Batistas Piranēzi sienu gleznojumi, bet romantiskā ainavu parka terasēs Daugavas krastos par seniem laikiem atmiņas glabā senie koki un grota ar lauvu. Līdzās pilij tika uzbūvēti staļļi, oranžērijas, fazānu audzētava un citas saimniecības ēkas. Tika uzaicināti amatnieki no Polijas un Vācijas, kuri Krāslavā uzsāka samta, tūka aušanu, juvelierizstrādājumu ražošanu, spēļu kāršu un krāsns podiņu izgatavošanu.

Mūsdienās Krāslavas pils komplekss ir atpazīstamākais tūristu apskates objekts Krāslavas novadā. Pils kalpu mājā un bijušajos staļļos atrodas Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs, kas piedāvā saturiski bagātīgas ekspozīcijas. Pils pārvaldnieka mājā atrodas Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs, suvenīru veikals, Latgales kulinārā mantojuma centrs un unikāla porcelāna leļļu kolekcija. Ainavu parku, kurā joprojām aug aptuveni 70 dažādu koku un krūmu sugas, Latvijas pazīstamā parku arhitekte Ilze Māra Janelis ir raksturojusi kā lielāko parku pie Daugavas tik cēlā reljefā, ar tik augstām terasēm, ar tik daudzām saglabātām ēkām un ar tik plašu un daudzfunkcionālu parādes pagalmu.

Ar grāfiem Plāteriem ir saistīta arī leģenda par lielu un uzticīgu mīlestību, kuru vislabāk klausīties, atbraucot uz Krāslavu un uzkāpjot Karņicka kalnā.

Apskates objekts daļēji pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Nav speciāli marķētā stāvvieta viesiem ar kustību traucējumiem. Pie ieejas atrodas akmens bruģis. Ar nelielu asistenci, Amatu māja ir pieejama cilvēkiem ratiņkrēslā. Pieejamas speciāli ierīkotas labierīcības. Muzejā pieejami audio ieraksti par muzeju, iespējama eksponātu taktila iepazīšana.

Lasīt vairāk Aizvērt Fill 1 Copy
object-imporvements

Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi

No 2017. gada novembrim līdz 2018. gada jūnijam vērienīgi rekonstrukcijas darbi tikai veikti Krāslavas pils kompleksa Amatu mājā jeb bijušajos staļļos.

Projekta ietvaros veikta jumta nomaiņa visai ēkai, fasādes renovācija, komunikāciju pieslēgumi, iekšdarbi ēkas daļā uz pils pagalma pusi, teritorijas labiekārtošana.

Projekta rezultātā izveidota ekspozīcija “Pi vīna golda”, kur pēc pieprasījuma notiek arī mākslinieku un amatnieku izstādes un meistarklases, Krāslavas gleznotāja Valentīna Zlidņa piemiņas istaba, izveidotas telpas Latgales kulinārā mantojuma ēdienu demonstrējumiem un degustācijai. Atsevišķās telpās izvietoti Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja atklātie krājumi.

Kopējie ieguldījumi būvniecībā (bez aprīkojuma) 838 835,41 eiro, no tiem ERAF finansējums 425 000,00 eiro, valsts budžeta dotācija 22 500,00 EUR, pašvaldības finansējums 391 335,42 eiro.

Projektu īstenoja Krāslavas novada dome.

object-address

Adrese

Pils iela 10, Krāslava, LV – 5601

object-work-hours

Darba laiks

No ārpuses Amatu māja un Krāslavas pils komplekss pieejams jebkurā laikā.

Trešdien-piektdien: 10:00 – 17:00;

Sestdien: 10:00 – 16:00;

Svētdien: 10:00 – 14:00

vai savlaicīgi vienojoties par individuālu laiku.

object-entrance-fee

Ieejas maksa

Publiskās ārtelpas apmeklējums bez maksas.

Muzeja ekspozīciju apmeklējums:

  • Pieaugušajiem 1 eiro
  • Skolēniem, klātienes studentiem 0,50 eiro
  • Darbnīcas – pēc vienošanās.
object-getting-there

Nokļūšanas iespējas

Atrodas Krāslavas pilsētas vēsturiskajā centrā. Nokļūšana ar personisko transportu un kājām. Sabiedriskais transports: vilciens Rīga- Krāslava, autobusi Rīga – Daugavpils, autobusi Daugavpils – Krāslava, Rēzekne – Krāslava.

object-important-info

Svarīgi zināt

Krāslavas pils kompleksa ārtelpa pieejama bez ierobežojuma, ekspozīciju apskates laikus iepriekš precizēt pirms ierašanās. Iepriekšpieteikšanās ekskursijām un darbnīcām Krāslavas pils kompleksā pa kontaktinformācijā norādītajiem tālruņiem.

object-contacts

Kontaktinformācija

Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs:

Pils iela 8, Krāslava, 656 23586, [email protected]

Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs

Pils iela 2, Krāslava, 656 22201, [email protected]

Krāslavas Amatniecības centrs

Pils iela 10, Krāslava,  26348644, [email protected]

www.visitkraslava.com

www.kraslavaspils.lv

Iesaka blogeris Kristaps Kiziks:

Iesaka blogeris Kristaps Kiziks:

Pakalnā līdzās skaistajiem Daugavas lokiem savā varenībā atdzimst Krāslavas pils komplekss ar staļļiem (Amatu māju), savukārt parkā var doties nesteidzīgās pastaigās, baudīt mierpilno pilsētu un dabas skatus.

Apskatīt ierakstu Fill 1 Copy 3